top of page

LGS Öğrencilerinin Konuları Bitirebilmesi için Ne gibi Takviyeler Alması Gerekir?


Konuları bitirmek uzun bir maraton gerektirir ve öğrencinizin kısa sürede tüm konuları çok iyi öğrenmesini beklemeyin. Çünkü bütün dersler üzerinde uzmanlaşması belli bir zaman alacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken kısım konuları zaman içinde düzenli olarak çalışarak hazmetmesidir. Bu konuda da dershaneden ya da özel dersten takviye alması oldukça faydalı olur.


Özellikle matematik gibi dersler bir anda ya da birkaç derste kavranabilecek nitelikte değildir. Aylarca süren düzenli çalışmanın sonucu olarak elde edebiliriz yüksek netleri. Bu süre zarfında özellikle matematik konusunda birebir özel derslerin çok etkili olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekir.


Bunların yanında öğrenciler mutlaka yanlış yaptıkları ya da boş bıraktıkları soruları bir eğitmene danışmalılar. Çünkü yanlış yapılan soruların tespiti ile öğrencinin hangi konularının eksik kaldığı ya da hangi konuyu unuttukları belirlenir. Bu sayede öğrenci eksik olduğu konuyu hemen tamamlayarak netlerinde gözle görülür artışlar yaşayabilir.


Bir de son yıllarda oldukça yaygınlaşan bir takviye daha var: Sınav Koçluğu

Evet gerçekten de çoğu öğrencimiz sınav koçuna ihtiyacı olduğunu bilmeden sınavlara girer. Halbuki neredeyse tüm öğrencilerin, onların program ve planlamalarına yardımcı olacak, netlerini takip edecek, konu eksikliklerini analiz edecek ve kendisini motive edecek bir koça ihtiyacı vardır.


Özellikle deneme sonuçlarına göre sürekli yeni yol haritası belirlenmeli, çözdüğü yanlış sorulara göre eksikleri tespit edilmelidir. Bu sayede sınav süreci sıfır riskle tamamlanmalıdır.

bottom of page